Když rodiče připravují pokoj pro svého potomka, mají de facto volnou ruku, jelikož se stačí držet základních pravidel a potřeb každého dítěte. To však časem dospěje a místnost plnou hraček je třeba nahradit mnohem praktičtějším studentským pokojem. Jak při jeho zařizování postupovat se dozvíte v dnešním článku.
Zdroj: http://www.delikatissen.com/
Jakou zvolit barvu?
Základem každé místnosti je bezpochyby barva. Do pokoje studenta je vhodné vybrat barvu takovou, která nebude působit moc impulzivně. Vyhnout bychom se tedy měli sytým odstínům oranžové a červené. Nejvhodnější naopak je zvolit světlou pastelovou barvu, která prostor navíc opticky rozšíří.
Pořizujeme nábytek
Co se týče nábytku, není třeba si s ním nikterak zásadně lámat hlavu. V dnešní době lze sestavit jednotlivé části dle požadavků studenta opravdu jako skládačku. Vedle samozřejmostí jako je postel, židle a pracovní stůl nesmíme zapomínat ani na tolik potřebné úložné prostory. Do nich nezahrnujeme jen místa pro uskladnění oblečení, ale také řadu dalších úložišť, z nichž uveďme například knihovnu, stojan na DVD či různé nástěnné police na drobnosti. Moderní jsou také pořadače na dokumenty, které studentům usnadní orientaci nejen ve školních materiálech.
Zdroj: http://livinggazette.com/
Osvětlení
Dalším neméně důležitým prvkem je správné osvětlení. V žádném studentském pokoji by nemělo chybět stropní svítidlo ve středu místnosti, které dle potřeby doplňuje několik svítidel menších. Co bychom rozhodně neměli zanedbávat je pochopitelně osvětlení pracovního místa. Zde máme na výběr buď tradiční pracovní lampy anebo stále populárnější bodová světla, která se zachycují například na poličky nad pracovním stolem či přímo na stěnu. Oblíbené jsou také lampy stojací. Ty své místo nejčastěji nalézají u takzvaných čtecích koutků, jež tvoří křeslo nebo klasická postel.
Zdroj: http://www.delikatissen.com/
Příště nás čeká několik rad, jak správně rozmístit nábytek v pokoji a celkově upravit místnost tak, aby plně vyhovovala požadavkům studenta.