Domácí vytápění dřevem může mít několik důvodů. V prvé řadě jde o zajištění tepla v domácnosti během zimního období. Doplňkové vytápění se pak využívá pro víkendové topení na chatách či k zatopení v krbu.
Zdroj, foto: namir.cz
Ať již topíte dřevem z jakéhokoliv důvodu, jistě víte, kolik práce a času obnáší pouhá příprava topného dřeva. Takovou dřinu si můžete snadno ušetřit, pokud použijete moderní štípače na dřevo, které pracují za vás.
Práce se štípačem není namáhavá
Fyzická námaha při štípání dřeva sekerou je velmi náročné a to především pro ženy. Existuje řada situací, kdy si ženy musí obstarat dřevo na zimu sami. Pro ně je tedy štípač na dřevo ještě užitečnějším pomocníkem. Obsluhy přístroje se nemusí z žádných důvodů obávat. Manipulaci se štípačem zvládnou naprosto bez problémů.
Ovládání štípače na dřevo zvládne každý
S výběrem jim může pomoci odborník, ale faktory pro výběr nejsou natolik složité a nevyžadují příliš mnoho technických znalostí, aby si ženy nedokázaly poradit i s tímto úkolem. Nejdůležitější je vědět, jak často budete štípače na dřevo využívat a pro jak velká polena má být určený.
Vyberte si správný typ štípače na dřevo
Existují totiž dva základní typy štípačů. První je horizontální, který je levnější a skladnější, ale hodí se spíše na občasné použití a pro menší rozměry polen. Vertikální štípač dřeva oproti tomu zvládne pravidelnou práci a poradí si hravě i s velkými poleny. O rozštípnutí dřeva se stará klín s křížem, které jsou zároveň základním příslušenstvím štípače.